Szkolenia z Zamówień Publicznych, Budownictwa, Nieruchomości
SZKOLENIE ZAMKNIĘTE:
· Grupowa forma daje możliwość dostosowania zajęć do oczekiwań grupy, jak i do potrzeb organizacji.
· Zapewniamy możliwość szczegółowego zbadania potrzeb szkoleniowych grupy i organizacji.
· To Państwo macie wpływ na kształt programu szkolenia i dobór stosowanych metod.
· Szkolenie w opcji grupowej może zostać wzbogacone o dodatkowe elementy, jak chociażby: indywidualny feedback od Trenera/Eksperta czy coaching.
· To Państwo decydujecie gdzie i kiedy szkolenie się odbędzie.
· Współpracujemy z licznym gronem Trenerów/Ekspertów, którzy mają podobny poziom merytoryczny – co zapewnia możliwość przeszkolenia nawet kilkuset osób w jednym projekcie.
Procedury zmiany organizacji ruchu – stała i czasowa organizacja ruchu. Prawo, teoria i praktyka
- Zrozumienie procedur zmiany organizacji ruchu,
- Wskazanie podstaw zmiany organizacji ruchu,
- Celowość zmian w organizacji ruchu.
- Wskazanie na praktyczny sposób rozwiązywania problemów związanych z uzgadnianiem projektów organizacji ruchu,
- Rola uznaniowości (uznanie administracyjne) organu zarządzającego ruchem,
- Zakres współpracy organów administracji publicznej z innymi podmiotami,
- Rola projektanta organizacji ruchu w procesie zmiany organizacji ruchu,
• Zapoznanie z zakresem odpowiedzialności uczestników procesu inwestycyjnego, ich zadaniami, rolą oraz możliwymi do wystąpienia ryzykami.
• Utrwalenie przekazanej wiedzy poprzez analizę konkretnych przypadków oraz rozwiązywanie trudności, z jakimi spotykają się uczestnicy w swojej codziennej pracy.
• Dyskusja w celu zobrazowania najistotniejszych kwestii, omawianych podczas zajęć.
Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu po zmianach prawnych
• Zdobycie wiedzy w zakresie znowelizowanych przepisów ustawy Prawo budowlane.
• Uporządkowanie wiedzy i pomoc we wdrażaniu znowelizowanych przepisów dotyczących problematyki wydawania decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu przestrzennym.
• Dostosowanie wiedzy do zmieniającego się otoczenia prawnego.
Zamówienia publiczne w roku 2022 to nowy stan prawny, nowe wymagania dotyczące zamówień publicznych. Program szkolenia został przygotowany dla osób, które chcą poznać praktyczna odsłonę procedur zamówień publicznych o mniejszej wartości. Od 1 stycznia 2021 roku jest to kwota 130 000 zł. – dla podmiotów (zamawiającego) publicznego. Jednak nie oznacza to, że realizując postępowania o udzielenie zamówienia publicznego o wartości poniżej 130 000 zł ma dowolność w przygotowaniu i prowadzeniu postępowań. Okazuje się, że są nie tylko w samej ustawie pzp wprowadzone zostały obowiązki i wymagania, które musi znać lub wiedzieć gdzie je szukać osoba przygotowująca i prowadząca takie procedury. „Wiedza w zamówieniach publicznych pomaga. Brak wiedzy czyni procedury zamówień prostym, ale i ryzykownym wydawaniem pieniędzy publicznych.”
Podczas proponowanych zajęć omówione zostaną zmiany w przebiegu procesu inwestycyjnego po licznych nowelizacjach ustawy Prawo budowlane. Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość ugruntowania swojej wiedzy z zakresu prawa budowlanego, zdobycia praktycznych umiejętności przygotowania dokumentacji, zaplanowania inwestycji budowlanej oraz nadzoru w sprawowaniu kontroli nad przebiegiem procesu budowlanego. Elementem szkolenia jest również omówienie i zapoznanie uczestników z najnowszymi zmianami Prawa budowlanego oraz wprowadzaną cyfryzacją administracyjnego procesu budowlanego.
Uczestnicy zdobędą umiejętność swobodnego poruszania się w przepisach służących likwidacji lub zmniejszeniu należności z tytułu najmu lokali mieszkalnych i niemieszkalnych. Odpowiemy m.in. na pytanie jakie przesłanki warunkują egzekucję komorniczą, kiedy szukać innych rozwiązań w dochodzeniu należności od dłużników oraz jaki wpływ na działania windykacyjne ma zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID 19. Szkolenie doprowadzi do uzyskania aktualnej wiedzy i wspólnego wypracowania najlepszej praktyki w danym czasie i okolicznościach.
Prawo zamówień publicznych dla początkujących. Rejestr umów
Proponowane przez nas dwudniowe spotkanie ma na celu przekazanie uczestnikom w przystępny sposób zasad udzielania zamówień publicznych wynikających z przepisów prawa. Program ukierunkowaliśmy na osoby początkujące, które chcą zdobyć wiedzę i umiejętności w zakresie przygotowania i prowadzenia postępowań o udzielenie zamówień publicznych, bądź które rozpoczynają pracę w tym zakresie. Uczestnicy dowiedzą się między innymi o:
• aktualnie obowiązujących regulacjach prawnych w przedmiocie zamówień publicznych,
• zasadach i metodach udzielania i ubiegania się o zamówienia publiczne,
• jaką role i znaczenie ma poprawienie skonstruowana specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
