PL|EN
strona głowna KALENDARIUM SZKOLEŃ telefon fundacja mazowsze

infolinia 801 066 893

telefon fundacja mazowsze

801 066 893

fundacja mazowsze szkolenia
fundacja mazowsze kalendarium

KALENDARIUM SZKOLEŃ

kalendarium pokaż więcej

Forum Skarbników: „Rola i zadania, czyli ABC skarbnika jednostki samorządu terytorialnego"

Miejsce: Hotel Gromada Warszawa

Termin: 2019-04-30

Cena: 180/459 zł

Rola i zadania, czyli ABC skarbnika jednostki samorządu terytorialnego

Data: 30 kwietnia 2019 r.

Prowadzący: Wieloletni skarbnik gminy; wykładowca i doradca z zakresu rachunkowości budżetowej oraz finansów publicznych, w tym szczególnie budżetu zadaniowego i kontroli zarządczej, dla wielu ośrodków edukacyjnych oraz jednostek sektora finansów publicznych na terenie kraju; autorka publikacji w miesięcznikach „Finanse Publiczne” i „Rachunkowość budżetowa”.

Program:
1. Podstawy prawne funkcjonowania skarbnika w jst.
2. Różne role skarbnika w jst.
3. Skarbnik jako dyrektora finansowego jst:
• odpowiedzialność za zarządzenie ryzykiem finansowym - planowanie budżetu, monitorowanie realizacji i sprawozdawczość budżetową, przy zapewnieniu bieżącej płynności finansowej, analizach zadłużenia itp. – jak to poukładać, aby było łatwiej funkcjonować w tym zakresie.
• controlling finansowy – analiza trendów, poszukiwanie różnorodnych możliwości finansowania jst, konstruowanie wskaźników i mierników oceny sytuacji finansowej jst oraz przygotowanie informacji dla podejmowania decyzji finansowych przez władze jst – co można, a co trzeba.
4. Skarbnik – główny księgowy jst:
• odpowiedzialny za prawidłową ewidencję księgową, sprawozdawczość finansową, ale też obieg dokumentów finansowych w jednostce, kontrolę wewnętrzną przedwstępną związaną z zaciąganiem zobowiązań oraz przed wydatkowaniem środków czy bieżącą dotyczącą różnorodnego funkcjonowania księgowego, windykację należności – podstawa dobre zasady czyli polityka rachunkowości z instrukcjami powiązanymi, na co zwrócić uwagę, co być musi, a co powinno, dla wygody funkcjonowania JST w tym zakresie.
5. Skarbnik – główny kontroler jst - odpowiedzialność za:
• nadzór nad jednostkami podległymi w zakresie ich prawidłowego finansowego funkcjonowania, ale też kontrolowanie wykorzystania środków publicznych - w zakresie określonym prawem, przez jednostki spoza sektora finansów publicznych, które dysponują środkami publicznymi pochodzącymi np. z dotacji, pożyczek, itp.
• kontrola jednostek dotowanych,
jak to poukładać.
6. Skarbnik – szef działów finansowo-księgowych, podatkowych jst – odpowiedzialny za zarządzanie pracownikami.
7. Dyskusja.

Miejsce szkolenia: Spotkanie odbędzie się w Hotelu Gromada, Plac Powstańców Warszawy 2.

Koszt udziału w szkoleniu zostanie pokryty z Państwa składek za miesiąc kwiecień. Koszt szkolenia dla zainteresowanych osób spoza Forum Sekretarzy to 459 zł. Cena obejmuje materiały szkoleniowe, zaświadczenie o ukończeniu szkolenia, przerwy kawowe oraz obiad.

Uprzejmie prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu 25 kwietnia 2019 r. mailem: szkolenia@frdl.org.pl bądź przez formularz na stronie www.frdl.mazowsze.pl
W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Działem Szkoleń Centrum Mazowsze. Ewentualną rezygnację ze szkolenia można zgłosić najpóźniej na dwa dni przed szkoleniem.

zaufali nam

  • bgk(1).jpg
  • indeks.jpg
  • 5e15c4e0456975192e90647f6ac4ba22.jpg
  • logo_minister.jpg
  • logotypclaim_czerony_pl_.jpg
  • logo_mir_2.jpg

zobacz także www.frdl.org.pl

Newsletter

Podaj email:

SPRZEDAŻ PORADNIKA DLA RADNYCH

zaproponuj temat szkolenia

fundacja mazowsze sugestie

zaproponuj temat szkolenia

Zaproponuj temat szkolenia

i uzyskaj rabat 50%*

* Voucher z 50% rabatem przyznamy za propozycję szkolenia które nie jest obecnie w naszej ofercie

Captcha

Przepisz kod z obrazka: