PL|EN
strona głowna KALENDARIUM SZKOLEŃ telefon fundacja mazowsze

infolinia 801 066 893

telefon fundacja mazowsze

801 066 893

fundacja mazowsze szkolenia
fundacja mazowsze kalendarium

KALENDARIUM SZKOLEŃ

kalendarium pokaż więcej

Spółki prawa handlowego w praktyce postępowań administracyjnych związanych z nieruchomościami

Miejsce: Warszawa, Żurawia 43

Termin: 2019-04-10

Cena: 459 zł      409 zł

Spółki prawa handlowego w praktyce postępowań administracyjnych związanych z nieruchomościami

Data: 10 kwietnia 2019, 10:00 - 15:00

Cele i korzyści: Podczas zajęć zostaną przedstawione zasady powstawania i działania spółek prawa handlowego w systemie prawa polskiego, ich właściwej reprezentacji w postępowaniach administracyjnych. Celem szkolenia jest przedstawienie zasad funkcjonowania spółek i prowadzenia zgodnie z przepisami prawa – KPA – postępowań z udziałem spółek, jak i błędów popełnianych przez organy administracji publicznej w trakcie trwania postępowań.

Adresaci: Pracownicy organów administracji związani z gospodarką nieruchomościami – wydawaniem decyzji o pozwoleniu na budowę i decyzji o warunkach zabudowy, planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym oraz inne osoby odpowiedzialne za gospodarkę nieruchomościami prowadzące sprawy z udziałem osób prawnych – spółek prawa handlowego.

Prowadzący: Prawnik, pośrednik w obrocie nieruchomościami, osoba prowadząca działalność w zakresie obsługi rynku nieruchomości od ponad 20 lat, właściciel firmy konsultingowej z zakresu nieruchomości, doświadczony trener i wykładowca w zakresie rynku nieruchomości, sprzedał i wynajął kilka tysięcy nieruchomości na rynku pierwotnym jak i wtórnym.

Program:
1. Ustawa kodeks spółek handlowych ustawa z dnia 15 września 2000 r – podstawowy akt prawny regulujący rodzaje oraz powstawanie spółek w systemie prawa polskiego.
2. Umowa spółki jako podstawa prawna dla powołania spółki do obrotu gospodarczego – rodzaje umów i spółek – system KRS, osobowość prawna i zagadnienie ułomnej osoby prawnej.
75 minut.
3. Spółki osobowe i kapitałowe oraz zasady obejmowania udziałów w spółkach przez inne spółki.
4. Zasady reprezentacji spółek i ich ujawniania w rejestrze KRS oraz zmiany w reprezentacji spółek, a ich skuteczność erga omnes.
75 minut.
5. Instytucja prokury samoistnej i niesamoistnej jako szczególna forma reprezentacji spółek.
6. Udział spółek w postępowaniach administracyjnych związanych z gospodarką nieruchomościami – czyli na co ma zwracać uwagę pracownik organu administracji publicznej.
75 minut.
7. Najczęściej popełnianie uchybienia i błędy formalne z postępowaniach administracyjnych związanych z gospodarką nieruchomościami.
8. Orzecznictwo sądowe w praktyce spraw administracyjnych związanych ze spółkami prawa handlowego.
75 minut.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 3 kwietnia 2019 r. fax: (22) 351 93 10, e-mail: szkolenia@frdl.org.pl lub wybrać opcje zapisu przez stronę www.frdl.mazowsze.pl
Ewentualną rezygnację ze szkolenia prosimy złożyć w formie pisemnej i przesłać do nas mailem bądź faxem najpóźniej na dwa dni robocze przed szkoleniem. W przypadku niewykorzystania zgłoszonego uczestnictwa - Urząd będzie zobowiązany do sfinansowania 100% odpłatności za uczestnictwo i materiały. FRDL zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia.
Miejsce szkolenia: Warszawa, ul. Żurawia 43. Lokalizacja 300 metrów od Metra Centrum.
Cena: 409 zł netto przy zgłoszeniu do 27 marca. Cena po 27 marcato 459 zł. Rabat 10 % dla drugiej osoby z tej samej Instytucji. Zwolnienie z VAT w przypadku finansowania ze środków publicznych. W cenie materiały szkoleniowe, zaświadczenie, lunch oraz przerwy kawowe. Płatność przelewem, na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia.
Szkolenia realizujemy również w formie zamkniętej na terenie Instytucji. W przypadku braku potwierdzenia szkolenia na adres e-mail podany w zgłoszeniu na 3 dni przed szkoleniem prosimy o kontakt pod numer (22) 351 93 26

zaufali nam

  • bgk(1).jpg
  • indeks.jpg
  • 5e15c4e0456975192e90647f6ac4ba22.jpg
  • logo_minister.jpg
  • logotypclaim_czerony_pl_.jpg
  • logo_mir_2.jpg

zobacz także www.frdl.org.pl

Newsletter

Podaj email:

SPRZEDAŻ PORADNIKA DLA RADNYCH

zaproponuj temat szkolenia

fundacja mazowsze sugestie

zaproponuj temat szkolenia

Zaproponuj temat szkolenia

i uzyskaj rabat 50%*

* Voucher z 50% rabatem przyznamy za propozycję szkolenia które nie jest obecnie w naszej ofercie

Captcha

Przepisz kod z obrazka: