PL|EN
strona głowna KALENDARIUM SZKOLEŃ telefon fundacja mazowsze

infolinia 801 066 893

telefon fundacja mazowsze

801 066 893

fundacja mazowsze szkolenia
fundacja mazowsze kalendarium

KALENDARIUM SZKOLEŃ

kalendarium pokaż więcej

Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz edukacja prawna

Miejsce: Warszawa, Żurawia 43

Termin: 2020-01-29

Cena: 459 zł      409 zł

Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie oraz edukacja prawna

Data: 29 stycznia 2020 , 10:00 - 15:00

Adresaci: Pracownicy Starostw Powiatowych, Gmin, Miast na prawach powiatu, sekretarze, pracownicy wydziałów organizacyjnych oraz osoby które są odpowiedzialne za stworzenie nieodpłatnej pomocy prawnej w jednostce.

Cele i korzyści: W dniu 1 stycznia 2016 r. weszła w życie ustawa, u której podstaw uchwalenia leży zapewnienie lepszego dostępu do informacji prawnej i usług prawniczych dla osób znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych oraz zniwelowanie bariery finansowej do korzystania z obsługi prawnej na etapie przedsądowym. W trakcie spotkania uczestnicy poznają zasady funkcjonowania i organizacji nieodpłatnej pomocy prawnej, roli JST w realizacji pomocy prawnej oraz jej dostępności dla zainteresowanych osób.

Prowadzący: Radca prawny, Wicedziekan ds. Organizacyjnych Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie. Były arbiter Urzędu Zamówień Publicznych, pełniła też funkcję zastępcy rzecznika dyscypliny finansów publicznych przy RKO. Wykładowca z tematyki prawa samorządu terytorialnego, finansów publicznych, zamówień publicznych, dyscypliny finansów publicznych, przepisów antykorupcyjnych. Trener, pracownik organów kontroli i nadzoru, wykładowca na studiach podyplomowych.

Program:
1. Zasady pomocy prawnej w porządku prawnym Unii Europejskiej;
2. Zakres przedmiotowy i podmiotowy ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej;
3. Podstawy prawne dotyczące udzielania pomocy prawnej;
4. Rola jednostek samorządu terytorialnego w realizacji ustawy;
5. Organizacja i finasowanie nieodpłatnej pomocy prawnej;
6. Na czym polega udzielanie nieodpłatnej pomocy prawnej i świadczenia poradnictwa obywatelskiego;
7. Dostępność nieodpłatnej pomocy prawnej;
8. Ocena i analiza wykonywania zadań z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej , poradnictwa obywatelskiego oraz edukacji prawnej.

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 22 stycznia 2020 r. fax: (22) 351 93 10, e-mail: szkolenia@frdl.org.pl lub wybrać opcje zapisu przez stronę www.frdl.mazowsze.pl Ewentualną rezygnację ze szkolenia prosimy złożyć w formie pisemnej i przesłać do nas mailem bądź faxem najpóźniej na dwa dni robocze przed szkoleniem. W przypadku niewykorzystania zgłoszonego uczestnictwa - Urząd będzie zobowiązany do sfinansowania 100% odpłatności za uczestnictwo i materiały. FRDL zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia. Miejsce szkolenia: Warszawa, ul. Żurawia 43. Lokalizacja 300 metrów od Metra Centrum. Cena: 409 zł netto przy zgłoszeniu do 15 stycznia. Cena po 15 stycznia to 459 zł. Rabat 10 % dla drugiej osoby z tej samej Instytucji. Zwolnienie z VAT w przypadku finansowania ze środków publicznych. W cenie materiały szkoleniowe, zaświadczenie, lunch oraz przerwy kawowe.
Płatność przelewem, na podstawie faktury wystawionej w dniu szkolenia. Szkolenia realizujemy również w formie zamkniętej na terenie Instytucji. W przypadku braku potwierdzenia szkolenia na adres e-mail podany w zgłoszeniu na 3 dni przed szkoleniem prosimy o kontakt pod numer (22) 351 93 26

zaufali nam

  • bgk(1).jpg
  • indeks.jpg
  • 5e15c4e0456975192e90647f6ac4ba22.jpg
  • logo_minister.jpg
  • logotypclaim_czerony_pl_.jpg
  • logo_mir_2.jpg

zobacz także www.frdl.org.pl

Newsletter

Podaj email:

zaproponuj temat szkolenia

fundacja mazowsze sugestie

zaproponuj temat szkolenia

Zaproponuj temat szkolenia

i uzyskaj rabat 50%*

* Voucher z 50% rabatem przyznamy za propozycję szkolenia które nie jest obecnie w naszej ofercie

Captcha

Przepisz kod z obrazka: